Skład: Patryk Śledziona- Krzysztof Jańta, Wojciech Krawczyk, Rufin Rojek, Kamil Kotala- Adam Fidelok (90' Wojciech Zdunek) Adam Feliks, Denis Sowa, Szymon Kaczmarek- Marek Jaroń, Mateusz Rokosa (78' Michał Górnik)

Kartki: Patryk Śledziona , Mateusz Rokosa ,Rufin Rojek Adam Fidelok , Kamil Kotala ,
Marek Jaroń ,

>>>Opis w rozwinięciu<<<

W drugim z kolei wyjazdowym spotkaniu meldujemy się na boisku w Rusinowicach. Pierwsze minuty meczu wyglądają nieco chaotycznie po obu stronach. Zarówno my jak i gospodarze próbujemy tworzyć akcje, próbując przejąc kontrolę nad meczem.  W 20 min bliżsi temu byli zawodnicy Rusinowic, ktorzy stworzyli sobie dogodną sytuację, ale na szczęście czujny stoper- Wojtek Krawczyk wybił piłkę tuż z przed samej linii bramkowej i uratował drużynę przed stratą bramki. Od tego momentu coś drgnęło w szeregach naszego zespołu i w 38 min po wrzucie z autu piłkę dostaje Marek Jaroń, po czym z około 20m celnie posyła ją po ziemi tuż przy słupku nie dając bramkarzowi szans. 2 minuty później przed kolejną szansą staje ten sam zawodnik, lecz teraz to stoper gospodarzy wybija piłkę z linii bramkowej. W 43 min znów przeżywamy chwilę grozy kiedy to Krawczyk nie trafia w futbolówkę i napastnik Dragona z 16m uderza w światło bramki, pewnie interweniuje Patryk Śledziona. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, gospodarze mają rzut wolny po którym ponownie świetnie spisuję się nasz nieetatowy bramkarz. Wynik do przerwy 1 :0 dla nas.

II połowa podobnie jak i początek spotkania dużo chaosu i nieskładnych akcji po obu stronach. 55 min nasz bramkarz rusza do piłki aby wybić ją spod nóg napastnika gospodarzy po czym dotyka ją ręką poza 16m i mamy kartkę plus rzut wolny z bardzo bliskiej odległości. Tuż po rozegraniu stałego fragmentu sędzia uznał blokowanie piłki Rufina Rojka za podanie do bramkarza i dyktuje kolejny rzut wolny, tym razem z 7m. Na szczęście nasi obrońcy dobrze blokują strzał i wybijają piłkę daleko od naszej bramki. 63 min, gospodarze mają kolejną dobrą sytuację do zdobycia gola, kiedy to po rzucie wolnym z 30m piłka mija poprzeczkę naszej bramki zaledwie o kilka centymetrów. W 67 min mamy rzut rożny. Adam Fidelok dośrodkowuje wprost na głowę Adama Feliksa, który trafia w słupek, następnie dobija Mateusz Rokosa, ale centralnie w obrońce. Mamy kontrę Rusinowic. Po wielkim zamieszaniu w granicach naszego pola karnego napastnik Dragona posyła piłkę, która szczęśliwie mija naszą bramkę. Kilka min później  po rozegraniu naszych środkowych pomocników, Rokosa dostaję piłkę sam na sam, po czym zostaje skasowany przez bramkarza gości i mamy rzut karny. Bramkarz otrzymuje czerwoną kartkę i opuszcza boisko. Na środku boiska zrobiło się wielkie zamieszanie, zawodnicy gospodarzy ostro krytykują sędziego, który próbuje rozgonić zgromadzenie i  za obrazę pokazuje napastnikowi żółtą kartkę, ten używa jeszcze bardziej niecenzuralnych słów i otrzymuje czerwoną kartkę jeszcze bardziej osłabiając swoją drużynę. W końcu możemy wykonać rzut karny. Na 11m piłkę ustawia Rufin Rojek. Strzela, ale nowy bramkarz Dragona wyczuwa jego zamiar i odbija piłkę, Rojek ma jeszcze szansę na dobitkę, lecz znów nie trafia, piłka mija słupek i wychodzi na aut. 75 min rzuty rożne dla Rusinowic. Oba dla nasz szczęśliwe chybione. 85 min Jaroń zgrywa do Fideloka, który  w sytuacji sam na sam posyła futbolówkę w kierunku dalszego słupka, lecz i tym razem do szczęścia brakuje kilku centymetrów, gdyż o tyle piłka mija słupek. Chwilę później trio: Kaczmarek, Fidelok, Jaroń stwarza kolejną bardzo dobrą akcję, strzał Marka z 5m blokują obrońcy. Gospodarze kontratakują. W odległości 30m od naszej bramki Kamil Kotala fauluje zawodnika Dragona i ze stałego fragmentu zdobywają bramkę wyrównującą. Radość gospodarzy nie trwa jednak zbyt długo. Samotną szarżę rozpoczyna Krawczyk i  pięknym uderzeniem z 16m wyprowadza nas na prowadzenie. Minutę później przed szansą zdobycia gola staje Adam Feliks, którego intencję wyczuwa bramkarz i oddala zagrożenie spod swojej bramki. Sędzia dolicza 5 min. Od tego momentu nasi zawodnicy atakują coraz śmielej. Adam Feliks wykłada piłkę do Jaronia i ten bez wahania oddaje strzał, umieszczając piłę w siatce rywala. Ustala wynik na 3 :1. Mamy jeszcze kilka prób do zdobycia kolejnego gola, ale  goście przytomnie przerywają grę. Mija doliczony czas gry i sędzia odgwizduje koniec spotkania. Przywozimy z Rusinowic 3 pkt.

Już w najbliższą niedziele, tj. 6 września na swoim boisku rozegramy mecz z Unią Kalety. Prosimy o jeszcze większy doping i wsparcie ze strony kibiców!!!